FSBB10CH120DF
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
FSBB10CH120DF
Part Number : FSBB10CH120DF
Manufacturer : Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : FSBB10CH120DF More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Current : 10 A
Schedule B : 8541290080
Max Power Dissipation : 69 W
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Power Driver Modules
Qty : 1903 In Stock
Applications : Connected peripherals & printers Portable electronics
Weight : 13.32 g
Voltage : 1.2 kV
Case/Package : Module
Max Operating Temperature : 150 °C
Collector Emitter Voltage (VCEO) : 2.8 V