MAX6072BAUB25+
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MAX6072BAUB25+
Part Number : MAX6072BAUB25+
Manufacturer : Maxim Integrated
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MAX6072BAUB25+ More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Output Type : Fixed
Output Current : 10 mA
Min Output Voltage : 2.5 V
Operating Supply Current : 320 µA
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Voltage Reference
Qty : 195 In Stock
Applications : Appliances Electronic point of sale (EPOS) Connected peripherals & printers
Tolerance : 0.08 %
Case/Package : UMAX
Reference Type : Series
Temperature Coefficient : 8 ppm/°C
Max Operating Temperature : 125 °C